25-26-27 Ocak Hava Durumu Kar Yağacak mı Hava Nasıl Olacak

Yazar: Admin Tarih: Salı, Ocak 25, 2011 Kategori: Yorum: Yorum Yap

Türkiye hafta ortası yoğun kar yağışı alacak, Ukrayna ve Romanya'daki soğuk hava yarın önce Trakya'dan yurda giriş yapıyor. Çarşamba günü kuvvetli soğuk iç kesimlere ilerleyecek, sıcaklıklar bu hafta 6 ila 10 derece azalacak.

İstanbul bugunden itibaren 5 derece daha soğuk, sıcaklık 8 dereceye inecek, hava soğuk ve sağanak yağmurlu olacak. Salı günü poyraz kuvvetli esecek, sıcaklık 6 derece iken 3 derece hissedilecek. Salı akşamı ve çarşamba günü İstanbul'da yağış karla karışık yağmura dönecek.

Ankara 2 gün daha yağmurlu, kar çarşamba günü yağacak. İzmir'de kuvvetli sağanak yağmur çarşamba kesilecek, aynı gün ayaz başlayacak. Salı İzmir'de yağmur ve rüzgarın en kuvvetli olacağı gün.

Marmara Bölgesi bugunden itibaren 5 derece daha soğuk. Sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışlar Kırklareli'nde kara dönecek. Salı günü Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale de kar yağışı alacak. Çarşamba günü en soğuk gün, kar yağışı Bilecik ve Sakarya'ya kadar ulaşacak.

İç Anadolu'da sıcaklık yarın değişmeyecek, sağanak yağmur var. Ancak çarşamba gününe dikkat, kuvvetli soğuk hava ve yoğun kar yağışı geliyor.

Ege bugun lodoslu , hava ılık ve yağmurlu. Salı günü olumsuz hava şartlarına dikkat, bölgenin tamamında yağış çok kuvvetli, kıyılarda karayel yönlü fırtına başlayacak. Kuzey Ege soğuyacak, Kütahya'da yoğun kar bekleniyor.

Akdeniz ve Kuzey Kıbrıs'ta 3 gün sağanak yağmur var. Salı günü sahillerde lodos da kuvvetli esecek. Güneydoğu Anadolu bulutlu, çarşamba günü kuvvetli yağış geliyor.

Doğu Anadolu bulutlanacak, yağışlar 2 gün hafif, çarşamba ve perşembe günleri ise başta Palandöken olmak üzere bölgede yoğun kar bekleniyor.

Karadeniz'de haftanın ilk 2 günü hava Bolu, Zonguldak ve Karabük'te soğuyacak. Çarşamba günü ise Karadeniz'in tamamında kuvvetli soğuk ve kıyılardan uzak kentlerde yoğun kar bekleniyor.

Bu yazıya yapılan yorumlar:

  1. samsuna ne zaman kar yağacak bilen varmı ??*

    YanıtlaSil
  2. off ben çarşamba günüde yağmazsa samsuna artık atıcam kendimi bir yrlerden off hiç kar yağmayacak mı

    YanıtlaSil